"Qəbələ", "İnter" və "Zirə" rəqiblərini tanıdı

Avropa Liqasının I və II təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb. Fanat.Az xəbər verir ki, Azərbaycanı turnirdə təmsil edəcək "Qəbələ", "İnter" və "Zirə"nin rəqibləri də müəyyənləşib.


I təsnifat mərhələsində çıxış edəcək "İnter" Serbiyanın "Mladost" klubuna rəqib olub. Eyni mərhələdən yarışa başlayacaq debütant "Zirə" Lüksemburqun "Differdanj" klubunu sınağa çəkəcək.


Mübarizəyə II təsnifat mərhələsindən başlayacaq "Qəbələ" "Yagelloniya" (Polşa) - “Dinamo” (Batumi, Gürcüstan) cütünün qalibi ilə üz-üzə gələcək.


"İnter" "Mladost"u keçsə, növbəti mərhələdə "Fola” (Lüksemburq) - “Milsami” (Moldova) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. "Zirə" isə "Differdanj" səddini keçəcəyi halda Rumıniya "Astra"sına rəqib olacaq.


Avropa Liqası

I təsnifat mərhələsi

29 iyun - 6 iyul


Mladost (Serbiya) - İnter (Azərbaycan)

Zirə (Azərbaycan) - Differdanj (Lüksemburq)

Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) - Tirana (Albaniya)

Kayrat (Qazaxıstan) - Atlantas (Litva)

Beytar (İsrail) - Vaşaş (Macarıstan)

Ordabaşı (Qazaxıstan) - Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina)

Srvena Zvezda (Serbiya) - Floriana (Malta)

Valletta (Malta) - Folqor (San Marino)

Ventspils (Latviya) - Valyur (İslandiya)

Sent Conston (Şotlandiya) - Trakai (Litva)

Odd (Norveç) - Ballimena (Şimali İrlandiya)

Şaxtyor (Belarus) - Suduva (Litva)

Çixura (Gürcüstan) - Rayndorf (Avstriya)

Fola (Lüksemburq) - Milsami (Moldova)

Partizani (Albaniya) - Botev (Bolqarıstan)

UE Santa Koloma (Andorra) - Osiyek (Xorvatiya)

Zarya (Moldova) - Sarayevo (Bosniya və Herseqovina)

Bala Taun (Uels) - Vaduts (Lixtenşteyn)

Vaasa (Finlandiya) - Olimpiya (Sloveniya)

Konnak (Uels) - HİK (Finlandiya)

SJK (Finlandiya) - Reykyavik (İslandiya)

Şirak (Ermənistan) – Qoritsa (Sıoveniya)

Voyvodina (Serbiya) - Rujomberok (Slovakiya)

Slovan (Slovakiya) - Pünik (Ermənistan)

Rabotniçki (Makedoniya) -  Tre Penne (San-Marino)

Qlazqo Reyncers (Şotlandiya) - Proqres (Lüksemburq)

Domjale (Sloveniya) - Flora (Estoniya)

Kruzaders (Şimali İrlandiya) - Liepaya (Latviya)

Kalyu (Estoniya) - B-36 (Farer adaları)

Levadiya (Estoniya) - Kork Siti (İrlandiya)

Şkendiya (Makedoniya) - Daçiya (Moldova)

Levski (Bolqarıstan) - Sutyeska (Monteneqro)

İrtış (Qazaxıstan) – Dunav (Bolqarıstan)

Yagelloniya (Polşa) - Dinamo (Batumi, Gürcüstan)

Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) - Zeta (Monteneqro)

AEK (Kipr) - Linkoln (Cəbəllütariq)

Midtyulland (Danimarka) - Derri Siti (İrlandiya)

Dinamo (Belarus) - Runavik (Farer adaları)

Ferensvaroş (Macarıstan) - Yelqava (Latviya)

Lyunqbyu (Danimarka) - Banqor (Uels)

Trençin (Slovakiya) - Torpedo (Gürcüstan)

Lex (Polşa) - Pelister (Makedoniya)

Mladost (Monteneqro) - Qandzasar (Ermənistan)

Videoton (Macarıstan) - Baltsan (Malta)

AEL (Kipr) -  Sent Cozef (Cəbəllütariq)

Skenderbeu (Albaniya) - Sent Culiya (Andorra)

Hoqesund (Norveç) - Kolreyn (Şimali İrlandiya)

Styarnan (İslandiya) - Şemrok Rovers (İrlandiya)

Norçepinq (İsveç) - Priştina (Kosovo)

AİK (İsveç) - Klaksvik (Farer adaları)


II təsnifat mərhələsi

13-20 iyul


Qəbəbələ (Azərbaycan) - Yagelloniya (Polşa)//Dinamo (Batumi, Gürcüstan)

Mladost (Serbiya)//İnter (Azərbaycan) - Fola (Lüksemburq)//Milsami (Moldova)

Zirə (Azərbaycan)//Differdanj (Lüksemburq) - Astra (Rumıniya)

Ostersun (İsveç) - Qalatasaray (Türkiyə)

Trençin (Slovakiya) - Torpedo (Gürcüstan)//Bney Yehuda (İsrail)

Brondbü (Danimarka) - Vaasa (Finlandiya)//Olimpiya (Sloveniya)

Çixura (Gürcüstan)//Rayndorf (Avstriya) - Dinamo (Brest, Belarus)

Hayduk (Xorvatiya) - Levski (Bolqarıstan)//Sutyeska (Monteneqro)

Styarnan (İslandiya)//Şemrok Rovers (İrlandiya) - Mlada Boleslav (Çexiya)

Şturm (Avstriya) - Mladost (Monteneqro)//Qandzasar (Ermənistan)

Panionios (Yunanıstan) - Şirak (Ermənistan)//Qoritsa (Sıoveniya)

Valletta (Malta)//Folqor (San Marino) - Utrext (Hollandiya)

Voyvodina (Serbiya)//Rujomberok (Slovakiya) - Brann (Norveç)

Apollon (Kipr) - Zarya (Moldova)//Sarayevo (Bosniya və Herseqovina) 

Bala Taun (Uels)//Vaduts (Lixtenşteyn) - Odd (Norveç)//Ballimena (Şimali İrlandiya) 

Partizani (Albaniya)//Botev (Bolqarıstan) - Beytar (İsrail)//Vaşaş (Macarıstan)

Rabotniçki (Makedoniya)//Tre Penne (San-Marino) - Dinamo (Minsk, Belarus)//Runavik (Farer adaları)

İrtış (Qazaxıstan)//Dunav (Bolqarıstan) - Srvena Zvezda (Serbiya)//Floriana (Malta)

Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina)//Zeta (Monteneqro) - AİK (İsveç)//Klaksvik (Farer adaları) 

Kalyu (Estoniya)//B-36 (Farer adaları) - Videoton (Macarıstan)//Baltsan (Malta)

Şkendiya (Makedoniya)//Daçiya (Moldova) - Konnak (Uels)//HİK (Finlandiya)

AEK (Kipr)//Linkoln (Cəbəllütariq) - Levadiya (Estoniya)//Kork Siti (İrlandiya)

Hoqesund (Norveç)//Kolreyn (Şimali İrlandiya) - Lex (Polşa)//Pelister (Makedoniya)

Makkabi (Təl-Əviv, İsrail)//Tirana (Albaniya) - SJK (Finlandiya)//Reykyavik (İslandiya)

Ferensvaroş (Macarıstan)//Yelqava (Latviya) - Midtyulland (Danimarka)//Derri Siti (İrlandiya) 

Norçepinq (İsveç)//Priştina (Kosovo) - Sent Conston (Şotlandiya)//Trakai (Litva)

Aberdin (Şotlandiya) - Ordabaşı (Qazaxıstan)//Şiroki Briyeq (Bosniya və Herseqovina)

Reyncers (Şotlandiya)//Proqres (Lüksemburq) - AEL (Kipr)//Sent Cozef (Cəbəllütariq)

Kruzaders (Şimali İrlandiya)//Liepaya (Latviya) - Şaxtyor (Belarus)//Suduva (Litva)

Kayrat (Qazaxıstan)//Atlantas (Litva) - Şkenderbeu (Albaniya)//Sent Culiya (Andorra)

Slovan (Slovakiya)//Pünik (Ermənistan) - Lyunqbyu (Danimarka)//Banqor (Uels)

UE Santa Koloma (Andorra)//Osiyek (Xorvatiya) - Lütsern (İsveçrə)

Ventspils (Latviya)//Valyur (İslandiya) - Domjale (Sloveniya)//Flora (Estoniya) 


Fanat.Az

Ana Səhifə