"Bilirdim ki, Berdiyev pis komandaya, zəif çempionata getməz" - Araş Qaderi
Misli Premyer Liqasının 18-ci turunda öz meydanında "Neftçi" ilə 1:1 hesablı heç-heçə edən "Turan Tovuz"un müdafiəçisi Araş Qaderi oyundan sonra jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
O, Fanat.Az-ın əməkdaşının da qatıldığı brifinqdə öncə "ağ-qaralar"la matç barədə fikirlərini bölüşüb:
"Neftçi" ilə matç daha çox fiziki mübarizə oldu. Birinci hissədə oyunumuz istədiyimiz kimi alınmadı. Fasilədən sonra daha istəkli göründük. Yaratdığımız qol epizodlarından faydalana bilmədik. Matçın nəbzini tutduqca oyunumuzu yaxşılaşdırdıq. Ola bilər ki, "Neftçi" turnir cədvəlində layiq olduğu yerdə deyil. "Neftçi" həqiqətən güclü komandadır. Söylədiyim kimi, ikinci hissədə fürsətləri dəyərləndirməyi bacarsaydıq, 2-3 qol vura bilərdik. Xal itirmək istəməzdik. Təəssüflər olsun ki, qələbə qazana bilmədik".
İranlı futbolçu son matçlara qədər ehtiyatda qalmasına belə münasibət bildirib: "Kimin oynayacağına baş məşqçi qərar verir. Açığı, mövsümün əvvəli mənim üçün uğursuz alındı. Zədə amili də bu mənada problem yaratdı. Ancaq son turlarda daha çox şans qazanıram. Oyundan-oyuna "artıracağıma" inanıram".
Qaderi Misli Premyer Liqasının səviyyəsinə də toxunub: "Əslində, Azərbaycana gələnə qədər Premyer Liqa barədə dərin məlumatım yox idi. Amma Kurban Berdiyevi əvvəldən tanıyırdım. Onunla birlikdə işləmişdim. Berdiyevə inanırdım. Bilirdim ki, o, pis komandaya və zəif çempionata getməz. Azərbaycan Premyer Liqasını zəif çempionat saymıram. Əlbəttə top liqa deyil, amma normal çempionatdır. Komandaların heyətlərində səviyyəli oyunçular çıxış edir. Bundan da güclü transferlər olsa, təbii ki, Premyer Liqanın səviyyəsi daha da artar".
Arxa xətt oyunçusu "Turan Tovuz"un qış fasiləsinə turnir cədvəlinin 3-cü pillədə yollanmasının sərgilədikləri oyunla uzlaşan fakt olduğunu söyləyib: "Bu, bizim meydanda gördüyümüz işin nəticəsidir. Fasilədə də çox çalışacağıq. Yəqin ki, yeni transferlər də olacaq və mövsümün ikinci yarısında öz mövqeyimizi daha da yaxşılaşdırmaq üçün əlimizdən gələni edəcəyik".