Taliska İstanbul nəhənginə keçir - Maaşı da bilindi
Səudiyyə Ərəbistanı təmsilçisi "Əl-Nəsr"in futbolçusu Anderson Taliska karyerasını İstanbul nəhəngində davam etdirməyə yaxındır.
Fanat.Az xəbər verir ki, informasiyanı yerli "Sabah" nəşri yayıb.
Xəbərə görə, onun xidmətində "Fənərbağça" maraqlıdır. Mənbə klubların artıq razılığa gəldiklərini vurğulayıb. 30 yaşlı yarımmüdafiəçi cari mövsümün sonunadək icarə əsasında İstanbul təmsilçisində çıxış edəcəyi bildirilib. Braziliyalı oyunçunun transfer hüququnun da "sarı bülbüllər"də olacağı açıqlanıb. Taliskanın 12 milyon avro təşkil edən maaşının yarısının "Fənər" tərəfindən ödəniləcəyi, icarə müqaviləsi başa çatandan sonra isə İstanbul klubunun ərəblərə 5 milyon avro verərək onu heyətdə saxlaya biləcəyi diqqətə çatdırılıb. Yazılanlara inansaq, "sarı-göylər" gələn ilin yayında "sambaçı" ilə 3 illik müqavilə bağlamağı planlaşdırırlar.
Xatırladaq ki, 2016-2018-ci illər aralığında digər İstanbul nəhəngi "Beşiktaş"da top qovan Taliska "ağ-qaralar"la Türkiyə çempionu olub. O, cari mövsüm "Əl-Nəsr"də 19 matça çıxaraq 8 qola imza atıb.