"Bu, doğru məlumat deyil, Fernandeş heç yerə getmir"
"Mançester Yunayted"in baş məşqçisi Ruben Amorim komandanın kapitanı Brunu Fernandeşin "Real Madrid"ə keçəcəyi ilə bağlı yayılan məlumatlara münasibət bildirib.
Fanat.Az xəbər verir ki, onun sözlərini tanınmış insayder Fabritsio Romano şəxsi "X" hesabı üzərindən belə çatdırıb:
"Bu, doğru məlumat deyil. Fernandeş heç yerə getmir. Biz bir gün yenidən Premyer Liqanın qalibi olmaq istəyirik. Ona görə də ən yaxşı futbolçuların heyətdə qalmasında maraqlıyıq. Bunu Fernandeşin özünə də demişəm. Onun 30 yaşı olsa da, hələ çox gəncdir. Çünki mövsümdə 50-55 matça çıxır. Qollarının və məhsuldar ötürmələrinin sayına baxsaq, hələ 30 yaşına çatmadığını düşünərik. Qısası, burada qalmasını istədiyimiz oyunçulardandır və getməyəcəyi dəqiqdir".
Qeyd edək ki, cari mövsüm bütün turnirlərdə 44 matça çıxan Fernandeş 16 qol və eyni sayda məhsuldar ötürmə ilə yadda qalıb. Onun klubu ilə müqaviləsinin müddəti 2027-ci ilin yayına qədərdir.