Ukrayna klubunun futbolçusu intihara cəhd edib
Ukraynanın "Karpatı" klubunun braziliyalı yarımmüdafiəçisi Bruninyo "Atletiko Mineyro"da oynayarkən depressiyaya düşərək intihara əl atmaq istədiyini etiraf edib.
Fanat.Az xəbər verir ki, 24 yaşlı futbolçu bu barədə Lvov klubunun mətbuat xidmətinə açıqlamasında belə deyib:
"Braziliyada bir çox idmançı arzularını həyata keçirmək, ailələrini saxlamaq və futbol oynamaq üçün evdən çox erkən ayrılır. Mən 20 yaşım olanda valideynlərimin qapısını tərk etmişəm. Valideynlərimin qanadı altından çıxıb müstəqil yaşamağa başladığım ilk vaxtlarımı çox yaxşı keçirmirdim. Həyatımda o qədər də gözəl olmayan anlar olub ki... 2020, 2021-ci illərdə ağır depressiya dövrü keçirdim, dərman qəbul etməli oldum. Psixiatr və psixoloqla məsləhətləşdim. Bu, həyatımda çətin bir epizod idi. Hətta özümü öldürməyə cəhd etdim.
Amma bu gün üzülmək üçün heç bir səbəb yoxdur. Mən həqiqətən olmaq istədiyim yaxşı yerdəyəm və xoşbəxtəm. Parlaq futbol oynayıram, həyat yoldaşımla, balaca itimlə buradayam. Kədərlənməyə heç bir səbəbim yoxdur. Burada olmağımdan çox məmnunam".
Bruninyo 2024-cü ilin sentyabrında "Atletiko Mineyro"dan icarə əsasında "Karpatı"ya keçib. O, Ukrayna çempionatında 17 oyun keçirib və 7 qol vurub.