Premyer Liqada 2012-2013 mövsümü artıq başlayıb. Buna baxmayaraq klublar transfer çalışmalarını davam etdirir. Bəzi Premyer Liqa təmsilçiləri artıq heyətlərini tam şəkildə davam etdiriblər, bəziləri isə futbolçu axtarışını davam etdirir. Fanat.az həmişəki kimi transferlərlə bağlı ən son xəbərləri təqdim edir.
Neftçi
Gələnlər: Nicat Qurbanov (Simurq, icarə müqaviləsi başa çatıb), Eyyub Əliyev (Simurq, icarə müqaviləsi başa çatıb), Karlos Kardosa (Vitoriya, Braziliya), Melvin Platje (Nijmengen, Hollandiya), Pavel Doroşev (Metallurq Liepaya, Latviya), Ernest Nfor (Kortrijk, Belçika), Vasif Əliyev, Aleksandr Qross (İnter).
Gedənlər: Böyükağa Hacıyev (baş məşqçi), Julius Vobay (Əl-Şabab, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, icarə), Kamil Nurəhmədov (Rəvan), Nikolas Kanales (Kolo-Kolo, Çili), Conni Leoni (Maritimo, Portuqaliya), Xose Luis Kabion (Reyncers de Talka, Çili), Kərim Diniyev (Sumqayıt, icarə), Ruslan Qurbanov (Sumqayıt, icarə), Elşən Abdullayev (Sumqayıt, icarə), Nicat Qurbanov (Simurq, icarə).
Müqaviləsi uzadılanlar: Böyükağa Hacıyev (baş məşqçi), Mahir Şükürov, Denis Silva, Rəşad Sadiqov, Saşa Stamenkoviç, İqor Mitreski, Julius Vobay, Erik Ramos (yenidən icarəyə götürülüb).
Qarabağ
Gələnlər: Murad Səttarlı (Simurq, icarə müqaviləsi başa çatıb), Bəxtiyar Soltanov (Simurq, icarə müqaviləsi başa çatıb), Leroy Corc (Nijmegen, Hollandiya), Nikolas Gelaşvili (Bohum, Almaniya), Ulriş Kapolonqono (Şabab Al Ordon, İordaniya), Çumbinyo (Olimpiakos, Yunanıstan).
Gedənlər: Zaur Həşimov (Sumqayıt), Emin İmaməliyev, Kristian Torres (Rəvan), Elnur Abdulov (Rəvan), Emeka Opara, Əfran İsmayılov (Bakı), Vaqif Cavadov (İnter), Bəxtiyar Soltanov (Rəvan), Branimir Subaşiç (Orduspor, Türkiyə), Elnur Abdulov (Rəvan), Kamil Hüseynov (Neftçala, icarə).
Müqaviləsi uzadılanlar: Admir Teli, Ansi Aqolli, Fərhad Vəliyev, Maksim Medvedev, Vüqar Nadirov, Namiq Yusifov, İlqar Qurbanov.
İnter
Gələnlər: Səlahət Ağayev (Sumqayıt, icarə müqaviləsi başa çatıb), Rüstəm Abbasov (Simurq, icarə müqaviləsi bitib), Asif Mirili (Simurq, icarə müqaviləsi başa çatıb), Joao Paulo (Braqantino, Braziliya), Matiya Şpiçiç (Sibir, Rusiya), Laşa Salukvadze (SKA-Energiya, Rusiya), İvan Benitez (Nea Salamis, Cənubi Kipr), Flavio Bek (Buduçnost, Çernoqoriya), Vaqif Cavadov (Qarabağ), Aleksandr İaşvili (Bohum, Almaniya), Mikel Alvaro (Dinamo Tiflis, Gürcüstan), İlço Naumoski (Mattersburq, Avstriya), Sezar Meza Kolli (Çezena, İtaliya), David Meza Kolli (Çezena, İtaliya), Elhad Nəziri (Rəvan).
Gedənlər: Georgi Adamiya (Zestafoni, Gürcüstan), Tales Şütz, Valeri Abramidze (Sioni, Gürcüstan), İlia Kandelaki (Zestafoni, Gürcüstan), Vladimir Levin (Qəbələ), Petar Zlatinov (Liteks, Bolqarıstan), Nizami Hacıyev (Qəbələ), İbrahima Niasse (Qəbələ), Revaz Tevdoradze (Çixura, Gürcüstan), Yuri Fomenko (Bakı), Robertinyo.
Müqaviləsi uzadılanlar: Kaxaber Tsxadadze (baş məşqçi), Ruslan Əmircanov, Georgi Lomaya, Baçana Tsxadadze, Elşən Poladov, Arif Daşdəmirov, Samir Zərgərov, Asif Məmmədov.
Simurq
Gələnlər: Orxan Səfiyaroğlu (AZAL), Taqim Novruzov (AZAL), Salif Ballo (Turan), Amil Ağacanov (AZAL), Rövşən Əmiraslanov (Qəbələ), Tural Axundov (Rəvan), Məhərrəm Hüseynov (Kəpəz), Rəşad Əzizli (Neftçi, əvəzedici, icarə), Ravel Kaspa (Olimpiakos, Cənubi Kipr), Patrik Osiako (Hapoel, Ber Şeva, İsrail), Raul Kostin (Vasluy, Rumıniya), Draqan Çeran (Makkabi Netanya, İsrail), İdan Veytsman (Bney Saknin, İsrail), Nicat Qurbanov (Neftçi, icarə).
Gedənlər: Tomislav Buşiç, Mario Bojiç, Marçin Burhard (Zavişa, Polşa), Zdravko Popoviç, David Petrkeviç (Qəbələ), Dmitri Kramarenko (Qəbələ, oynayan-məşqçi), Qərib İbrahimov (AZAL), Rasim Ramaldanov (Xəzər Lənkəran), Mehman Məmmədov, Qafar Qafarov, Murad Səttarlı (Qarabağ, icarə müqaviləsi bitib), Nicat Qurbanov (Neftçi, icarə müqaviləsi bitib), Eyyub Əliyev (Neftçi, icarə müqaviləsi bitib), Bəxtiyar Soltanov (Qarabağ, icarə müqaviləsi bitib), Rüstəm Abbasov (İnter, icarə müqaviləsi bitib), Asif Mirili (İnter, icarə müqaviləsi bitib), Aleksandr Şemonayev (AZAL), Cavad Kazımov.
Müqaviləsi uzadılanlar: Georgi Çixradze (baş məşqçi), Ruslan Poladov, Anderson Oliveyra, Stepan Polyak, Dilaver Zrnanoviç.
Bakı
Gələnlər: Rəşad Abdullayev (Qəbələ), Yuri Fomenko (İnter), Əfran İsmayılov (Qarabağ), Mindauqas Kalonas (Rəvan), Yure Travner (Mura, Sloveniya), Georgios Pelagias (Olimpiakos, Cənubi Kipr), Mario Alvares (Betis, İspaniya), Etto (PAOK, Yunanıstan), Ruben Qonzales (Osasuna, İspaniya), Alberto Noqeyra (Blekpul, İngiltərə).
Gedənlər: Bojidar Bandoviç (baş məşqçi), İbrahim Karqbo, Denis İvanov, Edemir Rodriges (Bolivar, Boliviya), Uinston Parks, Nurlan Novruzov (Sumqayıt, icarə), Novruz Məmmədov (Rəvan), Georgi Popxadze (Yaqielloniqa, Polşa), Ferdi Elmas, Yuri Fomenko (AZAL), Rəşad Abdullayev (Rəvan, icarə), Əziz Quliyev (Rəvan, icarə), Aqil Nəbiyev (Rəvan, icarə).
Müqaviləsi uzadılanlar: Elvin Məmmədov, Elvin Əliyev, Edin Nureddinoski, Aleksandar Şoliç, Deyvidas Çesnauskis.
Qəbələ
Gələnlər: David Petrkeviç (Simurq), Rail Məlikov (Dənizlispor, Türkiyə), Vladimir Levin (İnter), Leonardo (Metallurq Donetsk, Ukrayna), Lorenzo Ebesilyo (Metallurq Donetsk, Ukrayna), Nuran Qurbanov (Rəvan, icarə müqaviləsi başa çatıb), İbrahima Niasse (İnter), Nizami Hacıyev (İnter), Dmitri Kramarenko (Simurq), Əbdülvahid Afolabi (Kuban, Rusiya), Daniel Subotiç (Voln, Ukrayna).
Gedənlər: Rəşad Abdullayev (Bakı), Anar Nəzirov (Sumqayıt), Elnar Kərimov, Daniel Lopez Kruz, Vurğun Hüseynov (Sumqayıt), Yaşar Abuzərov, Rövşən Əmiraslanov (Simurq), Aleksandr Çertoqanov (Sumqayıt), Ceyhun Sultanov, Luka Zinko (Hanqzou Qrintovn, Çin), İfeanyi Emeqhara, Mustafa Dabo (Kahramanmaraşspor, Türkiyə), Kristian Pulhak, Amil Yunanov (Neftçala, icarə).
Müqaviləsi uzadılanlar: Viktor Mendi, Elmar Baxşıyev.
AZAL
Gələnlər: Qərib İbrahimov (Simurq), Aleksandr Şemonayev (Simurq), Murad Ağayev (Sumqayıt), Natiq Kərimi (Ağsu), Rey Məmmədbəyli (Qəbələ, əvəzedici), Samuel Barlay (Rəvan), Emin Cəfərquliyev (Sumqayıt), Yuri Fomenko (Bakı), Freddi Borq (Darmştadt, Almaniya), Şəhriyar Rəhimov (Rəvan).
Gedənlər: Amil Ağacanov (Simurq), Usim Nduka (Tavşanlı Linyitspor, Türkiyə), Zohair Benouahi (Xəzər Lənkəran), Ruslan Zubkov, Tərlan Xəlilov (“Araz” futzal klubu), Orxan Səfiyaroğlu (Simurq), Elşən Məmmədov, Taqim Novruzov (Simurq), Saşa Yunisoğlu (Sumqayıt), Elman Taqayev (Aşqabad, Türkmənistan), Junior Nildo (Xəzər Lənkəran), Andrius Veliçka (Jalgiris, Litva).
Müqaviləsi uzadılanlar: Ruslan Məcidov, Tural Nərimanov, Bronislav Arseniyeviç, Con Oluremi, Vladimir Boqdanoviç, Oskar Klava, Cahangir Həsənzadə, Viktor İbekoyi.
Rəvan
Gələnlər: Fuad Əhmədov (Neftçala), Novruz Məmmədov (Bakı), Ceyhun Cavadov (Neftçala), Elvin Həsənəliyev (Kəpəz), Bəxtiyar Soltanov (Qarabağ), Elnur Abdulov (Qarabağ), İvan Pexa (Neman Qrodno, Belarus), Kamil Nurəhmədov (Neftçi), Sebastian Kastro-Tello (Hammarbü TFF, İsveç), Rəşad Abdualleyev (Bakı, icarə), Mişel Balokoq (Domjale, Sloveniya), Elhad Nəziri (Petrolul, Rumıniya), Əziz Quliyev (Bakı, icarə), Sahib Savankulov (İstiqlal, Tacikistan), Aqil Nəbiyev (Bakı, icarə), Fredrik Holster (Sundsvall, İsveç), Musa Kabiru (Kaduna Yunayted, Nigeriya), Kamal Bayramov (Turan), Cəmşid Məhərrəmov (Kəpəz).
Gedənlər: Ramil Əliyev (baş məşqçi), Nuran Qurbanov (Qəbələ, icarə müqaviləsi başa çatıb), Mindauqas Kalonas (Bakı), Vüsal Qarayev, Miloş Zeçeviç, Tural Axundov (Simurq), Samuel Barlay (AZAL), Tural Cəlilov (Xəzər Lənkəran, icarə müqaviləsi bitib), Emin Mustafayev, Nikolay Orlovski, Ramil Həşimzadə, Muxtar İsmayılov, Vüsal Qarayev, Emin İbrahimov, Ceyhun Abdullayev, Cəmil Rəhimli, Nodar Məmmədov (Sumqayıt), Bəxtiyar Soltanov, Şəhriyar Rəhimov (AZAL), Elhad Nəziri (İnter).
Müqaviləsi uzadılanlar: Şəhriyar Rəhimov, Lukaş Sapela.
Xəzər Lənkəran
Gələnlər: Junior Nildo (AZAL), Rasim Ramaldanov (Simurq), Zohair Benouahi (AZAL), Nikola Qliqorov (Alki, Cənubi Kipr), Duqlas Leyte (Audaks Rio, Braziliya), Mbilla Etame (Adanaspor, Türkiyə), Deyvid Sakkoni (Branqantino, Braziliya), Edu Oriol (Saraqosa, İspaniya).
Gedənlər: Roberto Alviz (Atırau, Qazaxıstan), Lusiano Olguin, Dimitrios Sialmas, Gökhan Güləç (İnegölspor, Türkiyə), Akif Tağıyev (Araz Naxçıvan), Eder Borfim, Toni Doblas, Marin Orsuliç, Adrian Pit.
Müqaviləsi uzadılanlar: Toni Doblas.
Sumqayıt
Gələnlər: Aqil Məmmədov (baş məşqçi), Vurğun Hüseynov (Qəbələ), Vüqar Əsgərov (Metallurq, Latviya), Anar Nəzirov (Qəbəblə), Kərim Diniyev (Neftçi, icarə), Zaur Həşimov (Qarabağ), Saşa Yunisoğlu (AZAL), Nurlan Novruzov (Bakı, icarə), Budaq Nəsirov (Turan), Adil İbrahimov (Fakel, Rusiya), Aleksandr Çertoqanov (Qəbələ), Ruslan Qurbanov (Neftçi, icarə), Elşən Abdullayev (Neftçi, icarə), Nodar Məmmədov (Sumqayıt).
Gedənlər: Bernhard Raab (baş məşqçi), Eldar Cankişiyev (Anji, icarə müqaviləsi başa çatıb), Taner Taktak (Fethiyespor, Türkiyə), Murat Doymuş (Viktoriya 1889, Almaniya), Can Akgün (Bayrampaşaspor, Türkiyə), Səlahət Ağayev (İnter, icarə müqaviləsi başa çatıb), Murad Ağayev (AZAL), Saşa Yunisoğlu (Dənizlispor, Türkiyə), Emin Cəfərquliyev (AZAL), Aftandil Hacıyev, Xəyal Mustafayev, Aydın Qasımov.
Müqaviləsi uzadılanlar: Məhəmməd Mirzəbəyov (Anji, Rusiya, icarə), Sabir Allahquliyev.