Gürcü hücumçu sevgilisini döyüb bu hala saldı - FOTO
Rusiyanın "Baltika" klubunun hücumçusu Qoça Qoqriçaninin sevgilisi Kritina Kuddus futbolçu tərəfindən döyüldüyünü açıqlayıb.
Fanat.Az xəbər verir ki, Kuddus "İlyevlə MFL" adlanan "Telegram" kanalına belə danışıb:
"Onu insan adlandıra bilmərəm. Məni bir yox, bir neçə dəfə fiziki şiddətə məruz qoyub. Sonuncu isə bütün sərhədləri aşmış hərəkət idi. Daha susmaq fikrində deyiləm. O, mənim burnumu sındırıb. Özü də qəsdən edib. Çünki əməliyyatdan çıxmışdım. Məni boğur, hədələyir, bədənimin bütün nahiyələrinə var gücü ilə zərbələr endirirdi. Özünüz deyin, bu, idmançı üçün rüsvayçılıq deyilmi?
Klub rəhbərliyi onun hərəkətlərini ört-basdır etməyə çalışır ki, rezonans doğurmasın. Adekvat insanlar bunu necə edə bilər axı? Xəstəxanadan çıxandan sonra mənə zəng vurdu, evə qayıdıb normal danışa biləcəyimizi dedi. Həm də evdəki itimizi klinikaya aparmaq lazım olduğunu söylədi. Ancaq qayıdanda ikinci dəfə üstümə hücum çəkdi. Yenidən burnumu qanatdı... Polis çağırmağa imkan tapdım. Video çəkmək, vəziyyəti məni tanıyanlara çatdırmaq istəyirdim. Qoça baş verənləri sosial şəbəkələrdə açıqlaya, dostlarıma zəng vura bilməyim deyə telefonumu da sındırdı.
Yad şəhərdə tam əlaqəsiz qaldım. Əlaqə saxlaya biləcəyim bir nömrə də bilmirdim... Hamısı telefonun yaddaşında idi... Mən ona yalnız sevgili yox, həm də qidalanmasını, fərdi çalışmalarını nəzarətdə saxlayan şəxsi məşqçi və agent də olmuşam. "Baltika"nın mətbuat katibi Aleksandr Strokla yazışmalarımızı saxlamışam. Qoçi məni axmaq yerinə qoyur, ətrafındakılara hər şeyin təsadüfən alındığını deyir. Necə yəni təsadüfən? Adam münasibətdə olduğu qadını təsadüfən bu hala sala bilərmi? "Baltika"nın guya onu cəzalandıracağını deyirdilər. Cəzalandırdılarmı? Xeyr! Əksinə, komandada bu barədə danışmağı yasaqlayıblar. Qruplara yazılan şərhləri də silirlər. xahiş edirəm, ədalətə nail olmağıma yardım edin".
Qeyd edək ki, hadisə ictimailəşəndən sonra "Baltika" Moskva MOİK-inin 22 yaşlı yetirməsini heyətdən kənarlaşdırıb.